Beszélő kövek

"És ő felelvén, monda nékik: Mondom néktek, hogyha ezek elhallgatnak, a kövek fognak kiáltani."

Page 2 of 8

Miért kell körbekamerázzuk a házunk?

Miért kell olyan sokat adnunk a földi biztonságra, arra, hogy javaink biztonságba tudhassuk?! Azért, mert nincs oltalmunk a mennyei Atyánktól! Nincs oltalmunk, mert kifutottunk alóla! És akinek nincs oltalma Istentől, annak csak a rendszer adhat látszólagos biztonságot! Ekképpen, az ilyen embernek nem az Istentől, hanem a rendszertől kapott kincsei vannak, amelyek védelmét nem Isten, hanem a rendszer adja! Így az ember a rendszerre, és a rendszer eszközeire bízza, bízhatja biztonságát!

Kik fogják túlélni?

Talán mindenki számára ismert, az nemrég napvilágot látott hír, melyben arról számolnak be, hogy az amazonász őseredői fölött lezuhant egy repülőgép. Melynek minden felnőtt utasa meghalt, kivéve a 4 gyermek utast, akik testvérek voltak. Túlélték, hisz nem találták a roncsokban,… Olvass tovább →

Ha én gazdag lennék…

Biztos mindenki jól ismeri a „Hegedűs a háztetőn” musical, híres művét, melyben a szegény ember gazdagságról álmodik. Annál is inkább, mert nemcsak a művet ismerhetjük, hanem sokkal inkább az érzést is. Hiszen ki ne álmodozott volna hasonló földi gazdagságról, és… Olvass tovább →

Ami fent, az van lent…

Sajnos az ember természetéből fakadóan, minduntalan felfele törekszik. És mindent elkövet annak érdekében, hogy ezt a törekvését véghez vigye. Ebben a bejegyzésben, két történet keretén belül szeretnék arra rávilágítani, hogy voltaképpen az ember minél magasabbra tör, annál lejjebb süllyed. Az… Olvass tovább →

Higgyünk-e a vízben!

Tegnap készült néhány hangfelvétel azzal kapcsolatban, hogy egy magát táltosnak nevező ember által, miként válnak az emberek, a hitetés áldozatává. (Előre bocsájtom, hogy, ha jól emlékszem, 2003-ban, én is bedőltem ennek a szellemiségnek. A hitetés rajtam is sikerrel járt! Én… Olvass tovább →

Isten kegyelméből semmihez nem értek!

Egy különös dolgot érthettem meg a Teremtőnk ingyen kegyelméből! Egy tükröt állított elém Isten, melyben megláthattam, hogy tulajdonképpen semmihez nem értek! És mivel ezt a tükröt, nem az egón, hanem az Istentől kapott lélek által láthattam, nem szomorúság, kétségbeesettség, hanem… Olvass tovább →

Lehetséges-e, hogy a mesterséges intelligencia az ember ellen forduljon?

Sajnos egyre inkább teret hódít általunk a mesterséges intelligencia. És egyre több szó esik arról, hogy a mesterséges intelligencia, milyen sok munkahelyet veszélyeztet és, fogja lecserélni az emberi erőforrást. Ironikus, hogy épp a HR, az az a humán erőforrás menedzser… Olvass tovább →

Hogyan lesz az egészséges gyerekedből autista.

Sajnos egyre több embert, szülőt, gyereket érint az autizmus. Valamilyen szinten jómagam is érintett vagyok, több vonalon is. (Előre bocsájtom, hogy ebben a cikkben több ellentmondás is lesz. Ám aki lélek által tudja olvasni ezen sorokat, megláthatja, hogy ezek az… Olvass tovább →

Áramszünet?

Kedves embertársak: Egyre szomorúbb vagyok azért, amit a világban látok, ami az emberiséggel történik. Azért, hogy azt kell látnom, hogy ma, még a világosság is sötétség mi bennük. És azt, hogy ez a sötétség egyre mélyebb és sűrűbb. Nem tudom… Olvass tovább →

Már a templomban van az antikrisztus!

Megdöbbentő a cím, tudom. Számomra is az, mivel a tegnap még egy beszédtéma tárgyát képezte, amit barátaimmal folytathattam. Mára viszont valósággá vált. A tegnap 2 kedves barátommal arról beszélgethettünk, hogy, az az út, amelyen ma járunk, amelyen ma tartunk, merre… Olvass tovább →

Vigyázzunk, hogy kinek szolgálunk!

A főáramú médiában közöltek le egy hírt, melyet a feleségem olvasott fel nekem az imént. Hogy hol volt a cikk, nem tudom, mert, ahogy megértettem miről van szó, már ő sem tudta. Tulajdonképpen csak a címet olvasta el, és abban… Olvass tovább →

Beszegzett kapu!

Elég-e megtalálnunk a keskeny utat az üdvösséghez?! A válasz az, hogy nem elég! Nem elég, mert sajnos annyi rajtunk az élet során rénk rakódott málha, hogy ezzel a sok teherrel együtt nem férünk át azon a szoros kapun, mely a… Olvass tovább →

A Mennyország nem playstation

Először is hadd tegyek bizonyságot arról, hogy miként működik a teremtőtől (a példabeszédekben gazdától) kapott tálentum, amit az ember befektet, hogy tovább kamatozzék. A tegnap a barátaim arról beszélgettek egy felvételben, hogy valójában mi is a nemiség, s hogy általa… Olvass tovább →

« Régebbi bejegyzések Újabb bejegyzések »

© 2026 Beszélő kövek — Powered by WordPress

Theme by Anders NorenUp ↑